УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ КОЛЬПОСКОПІЇ ТА ЦЕРВІКАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ
З огляду на зростання захворюваності на передпухлинну та пухлинну патологію шийки матки та відсутність єдиних національних стандартів діагностичної та лікувальної тактики при цервікальній патології, лікарською громадою було вирішено об'єднати зусилля профільних медичних установ та громадських професійних організацій заснувати ГО «Українська Асоціація з кольпоскопії та цервікальної патології» (УАКЦП).
Мета роботи УАКЦП – імплементація міжнародного досвіду застосування ефективних скринінгових програм лікувально-профілактичних заходів щодо зменшення захворюваності на рак шийки матки та вульви в Україні.
Робоче засідання ГО "УАКЦП" з ініціації створення «Клінічних настанов щодо менеджменту цервікальної патології до та після проходження цервікального скринінгу»
Українська Асоціація кольпоскопії та цервікальної патології пропонує почати рік з ініціації створення «Клінічних настанов щодо менеджменту цервікальної патології». З цією метою пропонуємо створити робочу групу, до складу якої маємо за честь запросити начальника відділу стандартизації медичної допомоги Державного експертного центру України, членів Правління, керівників та заступників осередків ГО «УАКЦП», а також всіх небайдужих експертів з акушерства та гінекології, онкогінекології, лікарів – цитологів, молекулярних біологів.
Враховуючи вищезазначене, висловлюємо Вам свою повагу та маємо честь запросити для участі у засіданні робочої групи по узгодженню поправок та остаточних положень «УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОНСЕНСУСУ З ОБСТЕЖЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ ЖІНОК ДО ТА ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕРВИННОГО ЦЕРВІКАЛЬНОГО СКРИНІНГУ» з метою підготовки робочого варіанту «КЛІНІЧНИХ НАСТАНОВ», яке відбудеться 27 лютого 2020 року, м. Київ, конференц-зал за адресою пр-т Палладіна, 46/2, з 11:00 до 14:00.
Керівництво UACCP
  • Володько Наталія Антонівна
    Президент ГО «УАКЦП", д.мед.н.
  • Вінницька Алла Борисівна
    Перший віце-президент ГО «УАКЦП», професор, д.мед.н.
  • Татарчук Тетяна Феофанівна
    Віце-президент ГО «УАКЦП», член-кор. НАМН України, професор, д.м.н.
  • Попков Олександр Васильович
    Секретар ГО "УАКЦП", к.мед.н.
СЛІДАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МАЙСТЕР-КЛАСУ З КОЛЬПОСКОПІЇ
Два роки тому було зареєстровано Українську асоціацію кольпоскопії та цервікальної патології (УАКЦП). Вже за рік після створення УАКЦП було прийнято до складу європейської та міжнародної федерацій із кольпоскопії та цервікальної патології. Проведено декілька тематичних заходів із міжнародною участю, опубліковано Національний консенсус з менеджменту цервікальної патології. Але, мабуть, найбільшим досягненням української асоціації є великий кворум учасників на ІІ-му міжнародному Advanced course від Європейської федерації кольпоскопії та цервікальної патології, що відбувся 12–13 квітня у Львові.
EFC - advanced colposcopy coures in Ukraine, 12-14 квітня 2019 року
Слід зазначити, що на європейських майстер-класах ми навчаємося клінічно мислити з позиції комплексного підходу до здоров'я жінки та вибирати найбільш ефективну та найменш травматичну тактику лікування пацієнток. Минулого року створено, обговорено та опубліковано перший Національний консенсус УАКЦП, який є сучасним алгоритмом дії для наших лікарів. Але і цей документ не є догмою. І якраз на таких заходах, як міжнародні майстер-класи, в дискусійних панелях, де одночасно присутні декілька президентів профільних асоціацій різних країн, народжуються ідеї редакційного вдосконалення. Під час цьогорічного майстер-класу іноді здавалося, що з вуст європейських колег звучали досить контроверсійні твердження. Наприклад, питання довготривалого консервативного спостереження 2 стадії цервікальної інтраепітеліальної неоплазії (СІN II), підходи до вибору застосування панч-біопсії, петлевої біопсії та радикальніших методів у вигляді ексцизії. Але зважаючи на експертний рівень аудиторії ми мали змогу почути і про такі можливості.
Сучасний погляд фахівця з кольпоскопії повинен базуватися на трьох основних постулатах:
1) Важливість мультидисциплінарного підходу.
Консиліум – єдиний варіант, коли лікарі-клініцисти разом мають можливість розібратися у складних клінічних випадках. У ХХІ столітті кожна медична спеціальність (психологія, ендокринологія, імунологія, онкологія тощо) стрімко розвивається, і фахівці різних спеціалізацій мають змогу обмінюватися інформацією та власними спостереженнями, що дозволяє допомогти акушеру-гінекологу виявити першопричину виникнення ряду патологій та вибрати більш зважене рішення щодо лікувальної тактики.
2) Індивідуалізоване ведення кожної пацієнтки.
Доцільно та важливо при розгляді питань діагностики та лікування цервікальної патології враховувати наступні аспекти:
- вік пацієнтки;
- супутні соматичні захворювання;
- особливості стану імунної системи;
- репродуктивні плани жінки;
- і головне – інформоване рішення самої пацієнтки.
3) Представлені нестандартні підходи менеджменту застосовуються за кордоном, незважаючи на затверджені алгоритми. Але використовувати їх краще досвідченим спеціалістам експертного рівня, і такі рішення мають прийматися лише лікарським консиліумом.
Основним проханням до організаторів цьогорічного європейського майстер-класу з кольпоскопії було запрошення до участі виключно лікарів-експертів, які вже засвоїли базові навички і мають певні можливості щодо обговорення сучасних питань світового рівня, які стосуються тактики ведення пацієнток із цервікальною патологією. З цим викликом вітчизняні фахівці з легкістю впоралися, адже за останні роки українські лікарі отримали можливість значного професійного розвитку на майстер-класах із цервікальної патології від провідних онкогінекологів, курсах тематичного вдосконалення, спеціалізованих тематичних форумах. Як результат, наші акушери-гінекологи жіночих консультацій/медичних центрів на сьогодні здатні акцептувати знання, підготовані міжнародними доповідачами для експертного рівня.
ALBERT SINGER COURSE!
24-25 травня 2019 року відбулася грандіозна подія в житті українських лікарів, бо вони отримали змогу пройти експрес-курс по кольпоскопії у професора Альберта Сінгера.
Насичені два дні пройшли доволі інтенсивно:
✔️ Удосконалили знання від нормальної кольпоскопічної картини до абнормальної
✔️ Вивчили біомаркери папіломовірусу
✔️ Розглянули варіації кольпоскопічної картини при специфічних та неспецифічних змінах епітелію шийки матки
✔️ Продемонстровані відео з показовими демонстраціями підходів до лікування типів CIN та Са in situ
✔️Розглянули питання вагітності та CIN, варіанти спостереження пацієнтів після лікування.

ALBERT SINGER ONLINE COURSE

Особлива пропозиція для учасників майстер-класу та членів UACCP


Знижка 50% до 30 червня 2019 року - тільки для учасників майстер-класу (Львів, 24-25 травня 2019)
Знижка 30% до кінця 2019 року - тільки для дійсних членів UACCP
КОЛЬПОСКОПІЯ ТА ПАТОЛОГІЯ ШИЙКИ МАТКИ
Курс тематичного удосконалення для акушер-гінекологів та онкогінекологів НМАПО імені П.Л. Шупика
Дати проведення:
02 - 06 грудня 2019 року, м. Київ (реєстрацію закрито)
Основною метою діяльності Асоціації є об'єднання лікарів-онкогінекологів, акушерів-гінекологів та цито- і патоморфологів в Україні для обміну досвідом та впровадження інноваційних технологій в менеджменті неопластичних процесів нижнього генітального тракту.
Вдосконалення професійної майстерності медичних спеціалістів проходить через організацію науково-практичних заходів між членами UACCP, EFC та IFCPC

Членом Асоціації може кожен, хто має диплом лікаря за спеціалізацією акушерство та гінекологія, онкогінекологія та інш. Необхідно заповнити заяву та надіслати скан-копію на e-mail: info@uaccp.com.ua та орігінал заяви відправити за адресою: 01103, Київ, бул. Дружби Народів, буд. 10, оф./кв. №7
Члени Асоціації мають пільги доступу до інформаційних матеріалів, пільги та зніжки на участь у заходах, що організовує Асоціація, приоритет в реєстрації на заходи.
Кожен член Асоціації має сплачувати членські внески кожен рік, а також зобов'язується брати участь у науково-практичних заходах, що організовує Асоціація не рідше ніж 1-2 рази на рік, приймати участь у голосуванні щодо впровадження діагностично-лікувальних стандартів.
Після заповнення заяви та сплати членського внеску (500 грн/рік) необхідно особисто отримати посвідчення члена Асоціації у вигляді пластикової картки.
ALBERT SINGER
COLPOSCOPY AND MANAGEMENT CERVICAL PATHOLOGY COURSE
Міжнародний семінар
24-25 травня 2019 року
м. Львів
Програма курсу у травні розрахована на молодих фахівців.
Приймати участь можуть тільки дійсні члени ГО «Українська Асоціація кольпоскопії та цервікальної патології»

Мова майстер-класу
: англійська, планується синхронний переклад
ІНФЕКЦІЯ ТА ПАТОЛОГІЯ ШИЙКИ МАТКИ:
консіліум онкогінеколога та дерматовенеролога
Тренінг-практикум з кольпоскопії та цервікальної патології
Приєднуйтеся до нас у Facebook
Обговорення контраверсійних питань скринінгу, діагностики та лікування.
Розбір складних клінічних випадків.
ГО «Українська асоціація кольпоскопії та цервікальної патології»
р/р 26008011029457, ПАТ «Кредобанк» у м. Львів, МФО 325365, ЄДРПОУ 41382513
+380675083175
info@uaccp.com.ua